QRRA_Logo

Junior Appointments

QRRA_Logo
TFH_LogoAllSports_LogoMantle_LogoGlowHealth_Logo

Appointments for Friday 10 September 2021

Brisbane Junior Rugby Union

Everton Park Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1207:00 pmRegularEverton Park BlueGPS NavyJack Mulvogue

Ipswich Rangers Rugby Union Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1006:30 pmRegularIpswich Rangers WhiteIpswich Rangers GreenDavid Hall

Riverside Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1007:00 pmRegularRiverside White PointersRiverside Tiger SharksDavid Meredith

Southern Bay Cyclones Rugby Union Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U11 Crossbye Games07:10 pmRegularU11 Southern Bay U11U11 Souths White U11Gert Erasmus

Appointments for Sunday 12 September 2021

Brisbane Junior Rugby Union

Bill Cash Memorial Park

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1008:30 amRegularEasts GoldBrothers WhiteNicholas Duncan
U1009:20 amRegularEasts MaroonEasts SilverNicholas Duncan
U1110:20 amRegularEasts RedLions GreenPaul Duncan
U1211:20 amRegularEasts RedWests GreenPaul Duncan
U1212:20 pmRegularEasts BlueNorths BlueJacob Christensen

Brothers Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1008:30 amRegularBrothers GoldGPS MaroonStephen Ferrier
U1008:30 amRegularBrothers SilverNorths BluePeter Tregenza
U1109:20 amRegularBrothers GoldGPS NavyStephen Ferrier
U1109:20 amRegularBrothers WhiteWests GreenPeter Tregenza
U1110:20 amRegularBrothers GreenGPS WhiteRichard Bendeich
U1211:20 amRegularBrothers WhiteRedlands GreenRichard Bendeich

Browns Plains Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1008:30 amRegularBrowns Plains MetsRedlands GreenRob Buchel
U1109:20 amRegularBrowns Plains MetsGPS GreenRob Buchel

Easts Rugby Union Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1008:30 amRegularEasts BlueGPS GoldPaul Woodward
U1009:20 amRegularEasts WhiteWynnum BlueJacob Christensen
U1110:20 amRegularEasts WhiteGPS MaroonPaul Woodward
U1111:20 amRegularEasts BlueEasts GoldJacob Christensen
U1212:20 pmRegularEasts GoldGPS RedJack Walsh

Everton Park Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1008:30 amRegularEverton Park BlueGPS GreyJack Mulvogue
U1009:20 amRegularNorths MaroonSouthern BayDavid Earley
U1210:20 amRegularGPS GreyRedlands RedJack Mulvogue
U12 Crossbye Games11:20 amRegularU12 GPS Orange U12U12 North Maroon U12P.B. Jones
U12 Crossbye Games11:50 amRegularU12 Sunnybank Black U12U12 Norths Maroon U12P.B. Jones
U12 Crossbye Games12:20 pmRegularU12 Sunnybank Black U12U12 GPS Orange U12P.B. Jones
U1212:50 pmRegularAlbany Creek GreenNorths WhiteJohn Raukete
U14 Crossbye Games01:50 pmRegularU14 Everton Park Blue U14U14 Easts Red U14John Middleton

GPS Rugby Union Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1210:20 amRegularGPS GoldNorths Maroon

Kenmore Rugby Union Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1008:30 amRegularBrothers GreenGPS WhiteDeclan Brady
U1008:30 amRegularKenmore RedBrothers BlueLucas Harrison
U1109:20 amRegularKenmore RedEasts BlackDeclan Brady
U1109:20 amRegularNorths MaroonIpswich Rangers GreenLucas Harrison
U1110:20 amRegularKenmore BlackAlbany Creek BlueDavid Hall
U1210:20 amRegularKenmore BlackWynnum WhiteDeclan Brady

Logan Saints Rugby Union

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1208:30 amRegularLogan SaintsRiverside MakosGerald Rasaiah

North Lakes Junior Rugby Union Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1008:30 amRegularNorth Lakes LeopardsGPS Navy
U1108:30 amRegularNorth Lakes LeopardsRiverside ThreshersXavier Sampson
U1610:20 amRegularNorth LakesEasts GoldMatt Taylor

Norths Brisbane Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1308:30 amFinalAlbany Creek GreenBrothers WhiteAlec DonaldPeter BackstromJames Morphett
U1308:30 amFinalIpswich Rangers MetsPine Rivers Pumas BlueWilliam JacksonAlan McLoughlinDylan Linnane
U1308:30 amFinalWynnum WhiteUQ Jnr Heavies MaroonEthan HicksMatthew CampbellGeorge Mellick
U1309:40 amFinalBrothers NavySouths BlackSamuel MellickScott ChapmanGeorge Mellick
U1309:40 amFinalEasts GoldWests Greenliam farrellMatthew CampbellAlan McLoughlin
U1409:40 amFinalWynnum WhiteSunnybank BlackScott ButtersPeter BackstromWilliam Jackson
U1410:50 amFinalCabooltureRiverside SharksDylan LinnaneTerry TresidderGarry Camplin
U1410:50 amFinalSunnybank GreenIpswich Rangers GreenFrazer MoloneyScott ChapmanGreg Williams
U1410:50 amFinalWestsEasts BlueSean BrackinWarren DukeSamuel Mellick
U1412:00 pmFinalBrothers WhiteAlbany Creek BlueTristan KolioNathan WardGreg Williams
U1512:00 pmFinalAlbany Creek GreenEasts BlueLiam CainTerry TresidderGarry Camplin
U1512:00 pmFinalNorths BlueIpswich Rangers GreenBlake McKenzieWarren DukeHayden McKenzie
U1501:10 pmFinalWests HarlequinRedlands RedZiggy DayMichael WillisNathan Ward
U1501:10 pmFinalWynnum WhiteUQ Jnr Heavies MaroonJoshua ScottMichael OrgillCole Barrett
U1601:10 pmFinalUQ Jnr Heavies MaroonEasts BlueAngus YoungAndrew ThomsonDavid Young
U1602:20 pmFinalBrothers NavyGPS BlueCameron LawlorAndrew ThomsonMichael Willis

Redcliffe Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1109:20 amRegularRedcliffeBrothers BlueGeoffrey Gardiner

Sci-Fleet Stadium

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1008:30 amRegularWests HarlequinRedlands RedBarry Leask
U1109:20 amRegularWests GoldRedlands RedBarry Leask

Souths Junior Rugby Union Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1008:30 amRegularSouths BlackGPS Silver
U1208:30 amRegularSouths BlackIpswich Rangers GreenRhys Patterson
U1109:20 amRegularSouths MagpiesNorths BlueOscar Holt
U11 Crossbye Games09:50 amRegularU11 Souths White U11U11 Norths Blue U11Oscar Holt
U11 Crossbye Games10:15 amRegularU11 Souths White U11U11 Souths Magpies U11Oscar Holt
U1210:40 amRegularSouths WhiteIpswich Rangers WhiteRhys Patterson
U10 Crossbye Games11:40 amRegularU10 Souths White U10U10 Caboolture U10Rhys Patterson
U1112:40 pmRegularSouths BlackIpswich Rangers WhiteAndrew Macintosh
U1101:40 pmRegularSouths CrowsGPS OrangeJessica Craig

Sunnybank Junior Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U10 Crossbye Games09:20 amRegularU10 Sunnybank Black U10U10 Souths Black U10Shane Sullivan

Sunnybank Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1008:30 amRegularSunnybank BlackGPS Blue
U1009:20 amRegularSunnybank GreenWests RedShane Sullivan
U1110:20 amRegularSunnybank GreenWests HarlequinShane Sullivan
U1210:20 amRegularSunnybank BlackGPS Orange
U1111:20 amRegularSunnybank BlackPine Rivers Pumas Blue
U1212:20 pmRegularSunnybank GreenWests Gold

Taylor Bridge Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1008:30 amRegularUQ Junior Bullsharks GoldEasts BlackAdam Burnell
U1109:20 amRegularUQ Junior Bullsharks GoldCabooltureAdam Burnell
U1110:20 amRegularUQ Junior Bullsharks BlackRedlands GreenMalcolm Cole
U1211:20 amRegularUQ Junior BullsharksBrothers NavyMalcolm Cole

Wynnum Rugby Union Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U1008:30 amRegularWynnum WhiteAlbany Creek GreenNoah Staley
U1109:20 amRegularWynnum BlueAlbany Creek GreenNoah Staley