QRRA_Logo

Junior Appointments

QRRA_Logo
Chemist_Warehouse_LogoTFH_Logo

Appointments for Friday 19 April 2024

Norths Senior Rugby Club

Norths Brisbane Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
Norths Super Schools Cup - Boys - 202404:00 pmRegularNorths Sea HawksNorths KookaburrasRichard Bendeich
Norths Super Schools Cup - Girls - 202404:35 pmRegularBrown LionsKelvin Grove 2Jack Mulvogue
Norths Super Schools Cup - Girls - 202404:55 pmRegularKelvin GroveKelvin Grove 2Jack Mulvogue

Appointments for Sunday 21 April 2024

Brisbane Junior Rugby Union

Albany Creek Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
U12G Trial Games - 3 ways08:00 amRegularU12G Norths GEM U12GU12G Brumbies GEM 12sWarren Duke
U12G Trial Games - 3 ways08:25 amRegularU12G Norths GEM U12GU12G Redcliffe GEM U12Angus ShayWarren Duke
U14G Trial Games - 3 ways08:40 amRegularU14 Girls Gem Norths U14U14G Brumbies GEM XVsAdam Burnell
U12G Trial Games - 3 ways08:50 amRegularU12G Brumbies GEM 12sU12G Redcliffe GEM U12Jack ShayWarren Duke
U14G Trial Games - 3 ways09:10 amRegularU14 Girls Gem Norths U14U14G Redcliffe GEM U14Adam Burnell
U16G Trial Games09:20 amRegularU16G Norths GEM U16U16G Brumbies GEM XVsWarren Duke
U14G Trial Games - 3 ways09:40 amRegularU14G Brumbies GEM XVsU14G Redcliffe GEM U14Adam Burnell
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU12 Albany Creek Brumbies Green U12U12 Easts Red U12Angus Shay
2024 U14 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU14 Albany Creek Brumbies Green U14U14 Caboolture Grey U14Jack ShaySelwyn Knoetze
2024 U15 BJRU Skills Development Rounds12:20 pmRegularU15 Albany Creek Brumbies Green U15U15 Easts Gold U15Adam BurnellSelwyn Knoetze

Brothers Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 Brothers Blue U10U10 Easts Black U10felix timbs
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU10 Brothers Green U10U10 Easts Silver U10Barry Leask
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU11 Brothers Black U11U11 Wests Gold U11Daniel BenjaminChristopher Newton
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU11 Brothers Gold U11U11 Ipswich Rangers White U11Ned ClaytonBarry Leask
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU12 Brothers White U12U12 Redlands U12felix timbsChristopher Newton
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU12 Brothers Silver U12U12 Norths Maroon U12felix timbs
2024 U13 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU13 Brothers Navy U13U13 Souths Black U13Richard BendeichChristopher Newton
2024 U13 BJRU Skills Development Rounds12:20 pmRegularU13 Brothers White U13U13 Norths Blue U13Hayden NeilsenCholmondeley Johnson
2024 U15 BJRU Skills Development Rounds12:20 pmRegularU15 Brothers Navy U15U15 GPS Green U15Jack Mulvogue
2024 U16 BJRU Skills Development Rounds01:20 pmRegularU16 Brothers Navy U16U16 Redlands U16Maxwell NorthCholmondeley Johnson
2024 U16 BJRU Skills Development Rounds01:20 pmRegularU16 Brothers White U16U16 GPS Green U16Zander Knoetze

Everton Park Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 Everton Park Blue U10U10 GPS White U10Matthew TraversPeter Backstrom
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU11 Everton Park Blue U11U11 Norths Maroon U11Ollie TartPeter Backstrom
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU11 Everton Park Red U11U11 Norths White U11Bill DeeranPeter Backstrom
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU12 Everton Park Blue U12U12 Cyclones U12Michelle ColgravePeter Backstrom

GPS Rugby Union Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 GPS Green U10U10 Norths Blue U10Felix Styman-BaileyAlan McLoughlin
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 GPS Silver U10U10 Norths Maroon U10Lincoln Hicks
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU11 GPS White U11U11 Easts Silver U11Paddy WilliamsScott Chapman
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU11 GPS Blue U11U11 Brothers Blue U11luca hardmanAlan McLoughlin
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU11 GPS Gold U11U11 Easts Gold U11Lincoln Hicks
2024 U13 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU13 GPS Blue U13U13 Easts Blue U13Zara StockwellScott Chapman
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU12 GPS Green U12U12 Easts Maroon U12Andreas Andersen
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU12 GPS White U12U12 Caboolture Grey U12Alejo Luongo RuizAlan McLoughlin
2024 U13 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU13 GPS White U13U13 Redlands U13Moses LimmerScott Chapman
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU12 GPS Blue U12U12 Ipswich Rangers White U12Andreas Andersen
2024 U14 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU14 GPS Blue U14U14 Brothers White U14Alejo Luongo Ruiz
2024 U15 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU15 GPS White U15U15 Norths Maroon U15Byron BovilleScott Chapman
2024 U16 BJRU Skills Development Rounds12:20 pmRegularU16 GPS Blue U16USC Barbarians U16Xavier Sampson

Ipswich Rangers Rugby Union Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 Ipswich Rangers Green U10U10 Souths White U10Shane Sullivan
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU10 Ipswich Rangers White U10U10 Kenmore Black U10Shane Sullivan
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU12 Ipswich Rangers Green U12U12 Easts Blue U12Hamish Hunt
2024 U13 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU13 Ipswich Rangers White U13U13 Everton Park Blue U13Harrison Woodruffe
2024 U13 BJRU Skills Development Rounds12:20 pmRegularU13 Ipswich Rangers Green U13U13 Easts Gold U13Hamish Hunt
2024 U14 BJRU Skills Development Rounds01:20 pmRegularU14 Ipswich Rangers White U14U14 Redlands U14Harrison Woodruffe
2024 U15 BJRU Skills Development Rounds02:20 pmRegularU15 Ipswich Rangers Green U15U15 Easts Blue U15Hamish Hunt

Logan City Rugby Union Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 Logan Saints U10U10 Wests Gold U10Bradley StewartMatthew Campbell
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU11 Logan Saints U11U11 West Harlequin U11Matthew Campbell
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU12 Logan Saints U12U12 Wests Green U12Ethan O'Meara
2024 U13 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU13 Logan Saints U13U13 Wests Green U13Matthew Campbell
2024 U14 BJRU Skills Development Rounds12:20 pmRegularU14 Logan Saints Blue U14U14 Sunnybank Green U14Ethan O'Meara
2024 U16 BJRU Skills Development Rounds01:20 pmRegularU16 Logan Saints Blue U16U16 Sunnybank Black U16Jack Walsh

North Lakes Junior Rugby Union Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 North Lakes Leopards Purple U10U10 Easts Maroon U10Dylan Linnane
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU11 North Lakes Leopards Purple U11U11 Norths Blue U11Nico Putter
2024 U13 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU13 North Lakes Leopards Purple U13U13 Souths White U13Dylan Linnane
2024 U14 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU14 North Lakes Leopards Purple U14U14 GPS Green U14Nico Putter
2024 U16 BJRU Skills Development Rounds12:20 pmRegularU16 North Lakes Leopards Purple U16U16 Caboolture Grey U16Dylan Linnane

Redcliffe Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 Redcliffe SeaSnakes Red U10U10 Brumbies River U10Stephen Ferrier
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU11 Redcliffe SeaSnakes Red U11U11 GPS Orange U11Stephen Ferrier
2024 U14 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU14 Redcliffe SeaSnakes Red U14U14 Norths Maroon U14Pedro Hoffmann

Riverside Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 Riverside Tiger Sharks U10U10 Brothers Silver U10Patrick Dowd
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU10 Riverside Whale Sharks U10U10 Brothers White U10Patrick Dowd
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU11 Riverside Threshers U11U11 Easts Blue U11Oliver Woodcock
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU12 Riverside Makos U12U12 Springfield Lakes Hawks U12Troy Watson
2024 U14 BJRU Skills Development Rounds12:20 pmRegularU14 Riverside Black Fins U14U14 Brothers Navy U14Oliver Woodcock
2024 U16 BJRU Skills Development Rounds01:20 pmRegularU16 Riverside Megalodons U16U16 Wests U16Patrick Dowd

Sci-Fleet Stadium

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 Wests Harlequin U10U10 Easts Gold U10Angus BrowneRobert Brown
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU12 Wests Gold U12U12 Pine Rivers Pumas Blue U12Arlo LeckieRobert Brown
2024 U14 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU14 Wests Green U14U14 Easts Blue U14Robert Brown
2024 U15 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU15 Wests U15U15 Redlands U15Cole Barrett

Sci-Fleet Stadium Field 2

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 Wests Green U10U10 Wynnum Blue U10Catriona Brown
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU11 Wests Green U11U11 Ipswich Rangers Green U11Catriona Brown
2024 U13 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU13 Wests Gold U13U13 Easts Red U13Arlo LeckieCole Barrett
2024 U14 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU14 Wests Gold U14U14 Souths White U14Catriona Brown

Souths Junior Rugby Union Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 Souths Black U10U10 Redlands U10Sean Stamp
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU11 Souths White U11U11 Redlands U11James Stamp
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU11 Souths Magpies U11U11 Easts Black U11Andrew Stamp
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU12 Souths Black U12U12 Easts Gold U12Sean Stamp
2024 U14 BJRU Skills Development Rounds12:20 pmRegularU14 Souths Black U14U14 Ipswich Rangers Green U14James Stamp
2024 U15 BJRU Skills Development Rounds01:20 pmRegularU15 Souths White U15U15 Norths Blue U15Andrew Stamp

Sunnybank Rugby Union Field 1

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 Sunnybank Green U10U10 GPS Blue U10Andrew Macintosh
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU11 Sunnybank Green U11U11 Easts Green U11Hayden McKenzie
2024 U13 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU13 Sunnybank Green U13U13 GPS Green U13Glenn Wright
2024 U15 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU15 Sunnybank Green U15U15 GPS Blue U15Hayden McKenzieNicholas Joseph
2024 U16 BJRU Skills Development Rounds12:20 pmRegularU16 Sunnybank Green U16Noosa U16Glenn WrightNicholas Joseph

Sunnybank Rugby Union Field 2

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 Sunnybank Black U10U10 Easts Blue U10Grant Apperley
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU12 Sunnybank Green U12U12 Brothers Navy U12Andrew Macintosh
2024 U14 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU14 Sunnybank Black U14U14 UQ Jnr Heavies Blue U14Sean BrackinNicholas Joseph
2024 U15 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU15 Sunnybank Black U15U15 UQ Jnr Heavies Blue U15Patrick BayoNicholas Joseph

Taylor Bridge Rugby Club

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 UQ Jnr Bullsharks Maroon U10U10 Caboolture Grey U10Finn MorrisonJohn Middleton
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU12 UQ Jnr Bullsharks Maroon U12U12 Norths Blue U12John Middleton
2024 U16 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU16 UQ Jnr Heavies Maroon U16U16 Souths Black U16John Middleton

Wynnum Rugby Union Club (Field 1)

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U10 BJRU Skills Development Rounds08:30 amRegularU10 Wynnum White U10U10 Brothers Gold U10Joseph Valentine
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU11 Wynnum White U11U11 Souths Black U11Darren Clayton
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU12 Wynnum White U12U12 Sunnybank Black U12Finn Crawford-Clayton
2024 U14 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU14 Wynnum White U14U14 Norths Blue U14Abbi SpoonerBenjamin Dorrington-Plumb
2024 U16 BJRU Skills Development Rounds12:20 pmRegularU16 Wynnum White U16U16 Easts Blue U16Maria Gabriela GrafBenjamin Dorrington-Plumb

Wynnum Rugby Union Club (Field 2)

GradeTimeTypeHome TeamAway TeamRefereeAR1AR2No 4TMOCoach
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds08:20 amRegularU11 Wynnum Blue U11U11 Caboolture Grey U11Maria Gabriela Graf
2024 U11 BJRU Skills Development Rounds09:20 amRegularU11 Cyclones U11U11 Kenmore Black U11Cody Mitchell
2024 U13 BJRU Skills Development Rounds10:20 amRegularU13 Wynnum White U13U13 Brothers Silver U13Cody Mitchell
2024 U12 BJRU Skills Development Rounds11:20 amRegularU12 Wynnum Blue U12U12 Kenmore Black U12Ellis TaylorBenjamin Dorrington-Plumb

Totals:

103 Games 64 Referees 0 ARs 14 Coaches